Ograniczenia publicznych serwerów Counter Strike - gdzie trenować w CS:GO?

Oficjalne serwery Counter Strike są liczne, a także chętnie ogrywane przez osoby o różnorodnym poziomie doświadczenia. Ponadto rankingowy system dobierania graczy zawsze trafnie znajdzie nam przeciwników o podobnej ilości rozegranych meczów. Jednak co zrobić, kiedy mamy ochotę jedynie na trening, a mecz z botami nie jest szczytem naszych marzeń? Znajdźmy prywatny serwer, na którym wpiszemy każdą komendę i nie przypłacimy przez to banem!

Co możemy robić na prywatnych serwerach CS:GO?

Prywatne serweryPrywatne serwery CS:GO zazwyczaj oferują nam o wiele więcej możliwości niż oryginalna gra. Świetnym przykładem jest słynny zombie mod, który całkowicie odmienia oblicze zabawy. W tym trybie gracze dzielą się na dwie drużyny. Jedna gra zombiakami, a druga stara się ich wyeliminować, zanim zarażą każdą osobę na mapie. Oprócz niestandardowej zabawy mamy możliwość ćwiczenia celności i bunny hopów na specjalnie przygotowanych mapach, a także wpisywania komend, które normalnie nie są dozwolone.

Przykładem popularnej komendy, która została usunięta z CS:GO jest noclip. Wpisanie słowa pozwala na swobodne latanie po mapie. Noclip ułatwia ćwiczenia, gdyż w bardzo prosty możemy sprawdzić, czy trafiliśmy rzuconym granatem. Jedyna trudność to konieczność wpisywania komendy za każdym razem, jednak możemy zbindować ją pod wybrany przycisk, co znacznie przyspieszy cały proces.

Warto wiedzieć, że wszystkie nietypowe komendy muszą być najpierw odpalone przez hosta, czyli osobę, która otworzyła serwer. Ponadto host musi wyrazić zgodę na wpisywanie komend treningowych, jednak na prywatnych serwerach CS:GO zazwyczaj nie jest to problemem.

Ciekawe tryby na serwerach Counter Strike

Prywatne serwery Counter Strike pozwalają graczom na wymyślanie własnych trybów rozgrywki, które nie są dostępne w oficjalnej wersji gry. Do najciekawszych wariantów zabawy w CS:GO należą:

  • death run - przechodzenie toru z przeszkodami na czas. W niektórych wersjach zabawy terroryści kontrolują pułapki;

  • AIM - tryb gry służący do ćwiczenia celności;

  • multi arena 1v1 - mapa z arenami, na których bije się tylko 2 graczy;

  • hide and seek - zabawa w chowanego. Terroryści w wyznaczonym czasie chowają się na mapie, a antyterroryści mają za zadanie znaleźć ukrytych członków drużyny;

  • RPG - klasyczny CS zmienia się w grę towarzyską, a gracze odgrywają wybrane przez siebie role;

  • only HS - śmierć następuje jedynie przez strzał w głowę. Świetny tryb do ćwiczenia celności.

Warto odwiedzać prywatne serwery CS:GO i zgromadzone wokół nich społeczności, ponieważ pomysłowość graczy jest tak duża, że co chwilę powstają nowe możliwości zabawy. Co więcej, swobodne wpisywanie komend pozwala łatwo ćwiczyć celność i inne przydatne umiejętności.